Brenda Randroo Oja (Foto Kadri Hallik)

Kas mediteerimine on keeruline? Meditatsiooni peaks sisenema tundega, et sünnib midagi toredat

Share on Social Media

Meditatsioonijuhtide koolitaja Brenda Randroo Oja (Deva Lokita) sõnab, et meditatsioon kui tehnika on selleks, et õppida kuidas olla meditatiivses seisundis. Meditatiivsus on kohalolu, rõõmu tundmine iseenda ja ümbritseva üle, intelligentsus mis koosneb teadlikkusest, lõdvestunud vaatlemine ilma hinnanguteta. Õppida vaatlemist ja mitte enda samastumist oma mõtetega on kõige aluseks.

Erinevaid meditatsioonitehnikaid on palju

Ta selgitab, et sellises meditatiivses seisundis elamine on mõeldud kõikidele. „Mitte keegi ei peaks sellest ilma jääma. See tõstab tohutult elukvaliteeti,“ lausub ta ja lisab, et kui inimesel on soov alustada mediteerimisega, siis soovitab ta esmalt tulla kas meditatsioonikursusele või individuaalsele meditatsiooniseansile ning koos juhendajaga valida endale just sobivaim meditatsioontehnika.

Meditatsioon (Foto Freepik)

Brenda toob välja, et erinevaid meditatsioonitehnikaid on palju. Näiteks on olemas OSHO aktiivsed meditatsioonid, meelerännakud, juhendatud meditatsioonid, mantra meditatsioonid, enesehüpnoosi sugemetega meditatsioonid, meditatiivsed teraapiad jne. Meditatsioonitüüpe on jagatud Brenda sõnul ka selliselt: Zen meditatsioonid, Tśakra meditatsioonid, Vipassana meditatsioonid, Mindfulness meditatsioonid jne. „Hea on alustada OSHO Aktiivsetest Meditatsioonidest. OSHO Aktiivsed Meditatsioonid on loodud tänapäeva inimesele, arvestades meie mõistuse arengut. Need sisaldavad kaost, sest meie mõistus on kaootiline ning väljendamist läbi keha. Nende läbi jõuab meditatiivsesse seisundisse kiiresti. Neid aktiivseid tehnikaid on kokku 12. Just seetõttu on neid loodud rohkem kui 1 või 2, et iga inimene leiaks endale sobivaima,“ räägib ta selle kohta, millisest meditatsioonist võiks alustada.

Hea on alustada OSHO Aktiivsetest Meditatsioonidest. OSHO Aktiivsed Meditatsioonid on loodud tänapäeva inimesele, arvestades meie mõistuse arengut.

Kas mediteerimine on keeruline?

Meditatsioonijuhtide koolitaja toob välja, et kui arvatakse, et mediteerimine on keeruline, siis pigem on see mõte või idee, et mediteerimine seda on. Samamoodi nagu arvatakse, et meditatsioon on midagi tõsist. Tema jaoks on see hoopiski väga kerge ja mänguline, aga Brenda ise alustas samamoodi aktiivsetest meditatsioonidest. „Nendega on efekt kohene! Sa saad aru mis on see meditatiivne seisund, millest räägitakse ja miks seda tahta. Võib-olla selle keerukus sõltub sellest, millest alustada ja millisest tehnikast. Samuti soovitan mitte siseneda meditatsiooni mingi taotlusega, sest siis sa kutsud juba mõistuse sisse. Pigem sellise tundega, et midagi toredat hakkab sündima. Kannatlikkus on samuti väga hea omadus.“

Meditatsioon (Foto Freepik) 3
Mediteerimine õpetab vaatlema ennast kõrvalt, mitte reageerima pimesi

Brenda nendib, et mediteerimine tõstab teadlikkust, õpetab vaatlema ennast kõrvalt, mitte reageerima pimesi. Samuti õpetab kohalolu ja keha, mõistuse lõõgastamist. See kõik muudab senist viisi suhestumist iseendaga ning teistega, sa näed iseenda pimekohti ning lüliteid, mis sind käivitavad ning sa ei tee enam otsuseid lähtuvalt nendest (või kui teed siis vähemalt märkad seda). „Väärtused muutuvad, sa näed seda head ja toredat mis sinu elus juba on, mitte ainult seda mida sul ei ole. Sa ei tee otsuseid oma hirmudest lähtuvalt ning ei käitu iseenda ja teiste vastu destruktiivselt. Sul on rohkem energiat ja jõudu saata korda veelgi suuremaid asju kuna su mõistus on puhanum ja seeläbi efektiivsem,“ räägib ta selle kohta, kuidas aitab mediteerimine leevendada igapäevaseid pingeid meie sees.

Mediteerimine tõstab teadlikkust, õpetab vaatlema ennast kõrvalt, mitte reageerima pimesi.

Brenda soovitus neile, kes soovivad samuti mediteerimist õppida:

Siinkohal jagab Brenda Eckhart Tolle soovitust: „Praegusel ajal meie ühiskonnas ja elus on eriti tähtis ja suur roll inimestel, kes hakkavad õpetama kohaolu ja meditatsiooni. See saab olema elulise tähtsusega. Kõigil inimestel on kohustus ja vastutus suurendada teadlikkust. See aitab meil päästa maailma,“ lausub ta ja lisab, et mitmete inimeste jaoks on paljud sõnad mida kasutatakse meditatsioonimaailmas võõrad, näiteks kohalolu, teadlikkus, enda keskmesse tulek, ka meditatsioon. „Ärge ehmatage nendest sõnadest, vaid kui midagi jääb selgusetuks siis alati küsige. Tegelikkuses peitub võlu hoopis kogemises – kõik küsimused saavad vastuse seal.“

Meditatsioon (Foto Freepik) 2
Brenda mantrad:
  • Kui sa ei ole õnnelik oma elus, siis tuleb teha midagi, et see muutuks. Ja ainukene, kes on selle eest vastutav ja seda teha saab oled sa ISE.
  • Õpi enda projektsioonide kohta ning ära kipu kergesti kellelegi teisele nõu andma, kedagi õpetama või ravitsema. See on tihtipeale meie ego, kes seda teha tahab. Alusta iseendast. Muutu aina selgemaks ja selgemaks iseendale.
Brenda jagab ka meditatsiooni päeva alustamiseks

Brenda soovitab neile, kel vähegi võimalik alustada päeva OSHO Dünaamilise Meditatsiooniga. See kestab küll tund aega, aga on väärt seda pühendumist, sest muudab heas mõttes kogu päeva kulgemise teiseks.

OSHO meditatiivne teraapia põhineb mõistmisel, et keha ja meel ei ole eraldiseisvad

Telli ka oma meeskonnale Brenda Randroo Oja poolt juhendatud OSHO meditatiivne teraapia, mis on mõeldud keha ja meele tervendamiseks. OSHO meditatiivne teraapia aitab erinevate probleemide korral: emotsionaalne pinge, hirm, ärevus, stress, sõltuvused, söömishäired, unetus, valud, käitumismustrite muutmine. „Kui ei ole konkreetset sümptomit millega soovid tegeleda, siis see on lihtsalt hea võimalus tulla lähemale iseendale ja tänada oma keha,“ lausub Brenda ja lisab, et OSHO meditatiivne teraapia põhineb mõistmisel, et keha ja meel ei ole eraldiseisvad. „Meil on vaja uuesti avastada, kuidas saada sõbraks mõlemaga.“


Share on Social Media

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga