Brenda Randroo Oja Foto Kadri Hallik 09 | Deva Lokita

Miks õppida meditatsiooni? Mediteerival inimesel on energiatase kõrgem

Share on Social Media

Kohalolu, lõõgastus, rahulolu, rõõm, eneseteadlikkus, usaldus – nende väärtuste tajumine ei ole ainult valitutele, vaid need on meie kõigi sees. Nende omadustega me oleme sündinud, kuid paraku on elu meid nendest kaugemale viinud. Meditatsioonijuhtide koolitaja Brenda Randroo Oja (Deva Lokita) toob välja, et erinevad meditatsioonid ja praktikad aitavad lõõgastuda ning kogeda kohalolu. Need aitavad õppida vaatlema ning uut moodi suhestuma nii iseenda kui välismaailmaga, lahti laskma vanadest mustritest. Tulemusena saabub rahulolu, rõõm, eneseteadlikkus, usaldus.

Brenda Randroo Oja Foto Kadri Hallik 02 | Deva Lokita
Miks õppida meditatsiooni?

Brenda räägib, et meditatsioonikursusel saab õppida ja praktiseerida erinevaid meditatsioonitehnikaid; nii aktiivseid meditatsioone kui juhendatud, enesehüpnoosi sugemetega meditatsioone, teadlikkuse tehnikaid ja praktikaid. „Kõik leiavad endale sobivaima meditatsiooni, millega saab iseseisvalt jätkata pärast kursust.“

Meditatsioonikursusel saab õppida ja praktiseerida erinevaid meditatsioonitehnikaid; nii aktiivseid meditatsioone kui juhendatud, enesehüpnoosi sugemetega meditatsioone, teadlikkuse tehnikaid ja praktikaid.

Miks oppida meditatsiooni | Deva Lokita

Kui Brenda 2013. aastal meditatsiooni õppima ja õpetama hakkas, siis oli sõna „meditatsioon“ eestlastele väga võõras. Tema ise õppis Indias, maailma suurimas meditatsioonikeskuses (Osho Rahvusvahelises Keskuses) ning seal oli inimesi igalt poolt maailmast. Mitmes riigis toimusid juba siis meditatsioonitunnid koolides. „Eestis aga teadsid inimesed küll jooga kohta, kuid meditatsioon oli täiesti tundmatu. Aja möödudes jõudsid ka eestlased aru saada selle vajalikkusest ning mida aasta edasi, seda rohkem. Alguses käisid minu tundides peamiselt naised, nüüdseks on juba 50/50 või isegi meeste ülekaal on suurem,“ lausub ta ja lisab, et meditatsioon viib rahu seisundisse, sisemisse tasakaalu ja usaldusse, oled üha enam kontaktis oma intuitsiooni (nn kõhutundega) ning tajud adekvaatsemalt ümbritsevat ning iseendaga toimuvat.

Brenda Randroo Oja Foto Kadri Hallik 05 | Deva Lokita
Mediteerival inimesel on energiatase kõrgem

Inimesel, kes mediteerib, on Brenda sõnul energiatase kõrgem ning selles tahavad ka teised inimesed viibida. Selline inimene tajub rohkem ning on avara silmaringiga, sest ei näe asju must-valgelt. Suureneb elu nautimine, rõõm, eneseteadlikkus ja empaatiavõime, kasvab usaldus nii iseenda kui elu suhtes. “Kõikide nende ja veel teiste omaduste ja arengute tõttu ei ole vaja üldse meditatsiooni niivõrd palju kellelegi müüa. Piisab sellest kui inimene annab selle mõjule võimaluse (tehes ühte meditatsiooni teatud arv päevi) ja efektid on koheselt tunda.“

Meditatsiooni juurde jõutakse tihti siis, kui enesetunne on juba väga kehv

Meditatsioonijuhtide koolitaja tõdeb, et paraku inimloomus on kärsitu ja seepärast kuuleb ta sageli, et ei ole aega mediteerida. Järelikult inimene ei näe Brenda sõnul selleks veel vajadust. „Tihti jõutaksegi meditatsiooni juurde siis kui on juba enesetunne ja olemine väga kehv – kas siis ärevusfoon või depressioon on suur, sundmõtted, halvad harjumused, läbipõlemine. Siis ollakse valmis proovima kõike! Teatud mõttes ongi see just ka väga hea lähtekoht, kui ei ole kaotada midagi, sest siis on totaalsus väga suur, inimene annab endast maksimumi. Meditatsiooniseisundisse jõudmine juhtub kiiresti, suhteliselt kohe on enesetunne hulga parem,“ räägib ta.

Brenda Randroo Oja (Foto Kadri Hallik)
Elu juhtub vaatamata meie plaanidele ja kontrollile

Brenda toob välja, et mõistlik on õppida enda jaoks tehnikad, millega ennast aidata millal iganes seda vajad. Elu juhtub vaatamata meie plaanidele ja kontrollile ning hea on teada kuidas ja millega ennast aidata. Seepärast oleks Brenda arvates hea, kui meditatsiooni õpetatakse juba koolides.

Iga inimene peaks kasvatama endas teadlikkust

Eckhart Tolle kohalolu praktikaid ja meditatsiooni õppis Brenda käesoleval aastal, osaledes Eckhart Tolle School of Awareness, Teacher of Presence koolitusel. Teda kõnetas Eckhart Tolle lause, et praegusel ajal on ülimalt oluline, et õpetatakse ja praktiseeritakse kohalolu, et kõik inimesed jõuaksid sellesse seisundisse. „Kohaolu sisaldab endas sisemist rahu ja lõdvestust, teadlikkust (nii iseendaga toimuva osas kui ümbritseva), tasakaalu ning intelligentsust. Ta ütleb, et iga inimese kohustus ning vastutus on kasvatada endas teadlikkust.“

E. Tolle ja Osho tehnikatega meditatsioonikursus toimub 10. – 11. veebruar TAO Keskuses.

Kui sa saad istuda rahulikult vaikuses, tehes mitte midagi, siis puudub vajadus meditatsiooni järele. 

Kui sa saad istuda rahulikult vaikuses, tehes mitte midagi, siis puudub vajadus meditatsiooni järele. 

Kui sa saad istuda rahulikult vaikuses, tehes mitte midagi, siis puudub vajadus meditatsiooni järele. 

Kursuse kohta leiab lisainformatsiooni SIIT!

Share on Social Media

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga