Brenda Randroo Oja (Foto Kadri Hallik)

Mida kujutab endast meditatsioonijuhtide väljaõpe?

Share on Social Media

Osho Aktiivsed Meditatsioonid on loodud kaasaegsele inimesele. Inimesele, kes tajub maailma, iseennast ja ümbritsevat eelkõige läbi oma mõistuse, mitte läbi tunnetamise. Inimesele, kellel on palju mõtteid ning ka palju kaost.

Meditatsioon kui istumine, mitte midagi tehes

Osho ütleb, et: “Kui sa saad istuda rahulikult vaikuses, tehes mitte midagi, siis puudub vajadus meditatsiooni järele.  Jaapanis kutsutakse meditatsiooni ZaZen. See tähendab istumist, mitte midagi tehes. Kui sa saad selliselt istuda, on see ülim, mida meditatsioon annab. Puudub vajadus millekski muuks. Aga kas sa saad?”

Kui sa saad istuda rahulikult vaikuses, tehes mitte midagi, siis puudub vajadus meditatsiooni järele. 

Meditatsioon 1 | Deva Lokita
OSHO Dünaamiline Meditatsioon vähendab stressihormooni taset
Meditatsioonijuhtide koolitaja Brenda Randroo Oja (Deva Lokita) toob välja, et mitte midagi teha tähendab ka seda, et sa ei lähe kaasa oma mõtetega, ei hakka arutlema ega diskuteerima. „Kuna tänapäeva inimesele on see väga keeruline, siis lõi Osho aktiivsed meditatsioonid. Aitamaks saavutada meditatsiooniseisundit, kogeda sisemist vaikust ja vaatlust palju kiiremini kui see, mida on võimalik saavutada passiivse istumise pikaajalise harjutamise abil. Neid meditatsioone kasutavad miljonid inimesed kogu maailmas ning saavad erakordseid tulemusi,“ selgitab ta.
Kõik meditatsioonid on väljatöötatud väga põhjalikult
Brenda on pakkunud Eestis meditatsioonijuhtide väljaõpet juba alates 2018. aasta lõpust ning praeguseks on ta välja koolitanud umbes 250 juhendajat. Ta tõdeb, et on väga suur rõõm, et huvi OSHO aktiivsete meditatsioonide vastu on olnud niivõrd suur. “Tänapäeval on võib-olla kõige tuntuim neist OSHO Dünaamiline ning OSHO Kundalini meditatsioon, kuid tegelikkuses on neid tehnikaid kokku 12, millest igaüks leiab endale sobivaima,“ lausub ta ja lisab, et kõik need meditatsioonid on väljatöötatud väga põhjalikult.
Brenda Randroo Oja Foto Kadri Hallik | Deva Lokita

Brenda sõnab, et ühe meditatsiooni loomiseks kulus Oshol umbes aasta, tuginedes vanadele toiminud praktikatele, konsulteerides erinevate oma ala professionaalidega, katsetas erinevaid staadiumeid pikalt enne kui sai lõpptulemus valmis. „Igal meditatsioonil on oma muusika, mille Osho koos muusikutega lõi. Kõik aktiivsed meditatsioonitehnikad sisaldavad liikumist, kuid mõnes tehnikas see liikumine on näiteks hääle tegemine või käte liigutamine.“

Inimestega, kes pühenduvad mingi aja meditatsioonitehnika praktiseerimisele, on toimunud palju positiivseid muutuseid

Meditatsioonijuhtide koolitaja sõnab, et kui inimesed tulevad tema juurde näiteks individuaalseansile, siis selle käigus leitakse just sellele inimesele sobivaim meditatsioonitehnika ning ta õpib seda iseseisvalt tegema. Brenda juures on käinud inimesed nii ärevuse, lahkumineku, tööstressi, suitsiidi mõtetega ning ka soovides mõnest halvast harjumusest vabaneda. „Nii palju positiivseid ja suuri muutusi on inimestega toimunud, kes pühenduvad mingi aja meditatsioonitehnika praktiseerimisele. Rohkem pole vajagi – teha neid vastavalt instruktsioonide järgi, pühendada päevas 1 tund nende tegemisele ning teha seda teatud arv päevi. Ja sa näed positiivseid muutusi, mis sinuga toimuma hakkavad,“ räägib ta ja lisab, et seepärast ka inimesed, kes on proovinud meditatsioone, soovivad neid rohkem kogeda ning samuti ka õppida neid juhendama. Aidata nii iseennast, pereliiget, sõpra või pakkuda neid suuremale hulgale inimestele.

Meditatsioon 2 | Deva Lokita
Mida kujutab endast meditatsioonijuhtide väljaõpe?

Brenda selgitab, et koolitus ei eelda eelnevaid oskusi või kogemust. Väljaõppe käigus tehakse läbi kõik Osho aktiivsed meditatsioonid. Selleks kulub osavõtjatel üks nädalavahetus. Ta lisab, et kui soovitakse ainult kogeda ning mitte õppida meditatsioone juhendama, siis saab osaleda ka ainult ühel nädalavahetusel.

Teisel nädalavahetusel õpitakse eelkõige meditatsioone juhendama ning tehakse lisaks mõned meditatsioonid ka Osho Saladusteraamatust. „Meditatsioonid toovad teadlikkust teatud aspektidele elus ning on ka abiks millegi õpetamisel/juhendamisel. Sertifikaat, mille saab koolituse lõpus, on rahvusvaheline ning selle alusel on võimalik juhendaja Osho Aktiivseid Meditatsioone igal pool maailmas. Nende meditatsioonide õpetamiseks on sertifikaat vajalik.

Vastava väljaõppe on läbinud ka mitmed sellel maastikul tuntud inimesed, kes neid omakorda edasi jagavad: Tiit Trofimov, Ants Rootslane, Laura Valk, Pamela Maran, Peep Õunapuu jne,“ sõnab Brenda.

Tagasiside | Deva Lokita
Osalejate tagasiside:
  • “Meditatsioonijuhtide väljaõpe oli väga hästi ülesehitatud, mis koosnes nii praktikast kui ka teooriast. Sain kogeda kõiki aktiivmeditatsioone ning lisaks ka lühimeditatsioone, mida saab kasutada oma igapäevaelu tegemises ja toimetustes. Tänan selle õpetuse eest!” Rain
  • “Ma poleks oodanud, et lisaks aktiivsetele meditatsioonidele sisaldab väljaõpe ka teadlikkuse tehnikaid, mida saab kasutada erinevates situatsioonides elus ning saab teha paari minutiga. Need tehnikad on samuti osutunud väga kasulikuks igapäevases elus nii tööl kui kodus.” Marko
  • “Koolitus andis väga põhjaliku ülevaate kõikidest aktiivsetest meditatsioonidest. Tekkis kindlus alustada ka nende jagamist teistega. Suured tänud!” Ave

Järgmine meditatsioonijuhtide väljaõpe toimub 10. – 18. veebruar (2 nädalavahetusel) TAO Keskuses.

Lisainfot koolituse kohta leiad SIIT!

Share on Social Media

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga