Brenda Randroo Oja. Foto: Kadri Hallik

Lugemissoovitused: filosoofia, hirmuvalitsus, teadlikkus, kohalolu ja vabadus

Share on Social Media

Meditatsioon aitab leida sisemist rahu, elurõõmu ja tasakaalu. Head raamatud aitavad aga avardada maailmapilti, õppida ja rännata läbi teiste elukogemuste, kujutluspiltide ja sõnaosavuse. Miks mitte ühendada need kaks tegevust oma elus ja leida seeläbi rohkem sise- ja välismaailma tarkust, teadlikkust ja tasakaalu. Meditatsioonijuhtide koolitaja Brenda Randroo Oja (Deva Lokita) soovitab lugemiseks viite raamatut.

The Book of secrets | Deva Lokita

Osho “Book of Secrets”

Brenda toob välja, et see 1080 leheküljeline raamat sisaldab 112 teadlikkuse tehnikat, et õppida kohalolu. Ta leiab, et see on kasulik raamat inimestele, kes on huvitatud meditatsioonist ja kohalolu praktikatest. „Seal on tehnikaid näiteks uneprobleemide korral, tehnikad intellektuaalsele ja tunnetuslikule inimesele, sisemise vaikuse ja tasakaalu leidmiseks, kerguse loomiseks, õpetused elu ja surma kohta,“ selgitab ta ja lisab, et lisaks praktikatele kirjeldab Osho kõnealuses raamatus tantra ja jooga olemust ning kuidas on erinevad praktikad üldse loodud; kust nad alguse said ja mida nad annavad.

Mika Waltari “Sinuhe, egiptlane”

See raamat on Brenda sõnul inimestele, keda huvitab ajalugu ning filosoofia. „Neile on see kindlasti huvitav lugemine,“ leiab ta. Brenda sõnab, et tegu on sügava ja paeluva romaaniga, mis viib justkui iidsesse aega, kirjeldades, kuidas sel ajal inimsuhtes ja ühiskond toimisid „Samas leiad seoseid ka praeguse ajaga, “ sõnab Brenda. Teose kohta on öeldud, et seda tuleb ikka ja jälle uuesti lugeda või vähemasti lehitseda, sest aastatega läheb see lugu üha paremaks nagu hea vein ning tulevad esile romaani need tahud ja mõtteselgus, mida esmakordselt lugedes tähele ei osatud panna.

Sinuhe egiptlane | Deva Lokita
1984 | Deva Lokita

George Orwell “1984”

Brenda nendib, et polnud varem lugenud ühtegi düstoopiat, aga see raamat on tema sõnul põnev. „Just sellest aspektist, et kuidas hirmuvalitsus toimib ja mis juhtub inimeste psüühikaga,“ selgitab ta. Raamat võib olla natuke raskesti seeditav, sest kannab endas hirmufaktorit ja ka hoiatust selle kohta, mis võib juhtuda kui demokraatia asemel kasutatakse inimeste üle valitsemiseks terrorit. „Tegemist on kahtlemata mõtlemapaneva teosega, mis tekitab palju mõtteid meie tänapäevase elu kohta ning paneb hindama vabadust igas vormis.“

Kobo Abe “Luitenaine”

Brenda tõdeb, et tegu on samuti väga põneva filosoofilise romaaniga. „Sügavamõtteline teos, mis näitab, et ka kõige ebainimlikumas olukorras saab ikka inimlikkus välja tulla,“ lausub ta ja lisab, et neile, kellele meeldivad filosoofilised romaanid ning inimsuhted, on see raamat kindlasti huvitav lugemine. Raamat paneb mõtlema ka valikuvabadusele ja olukorrale, kus see teiste poolt ära võetakse ning sellele, kuidas pikaajalised mõjutused muudavad inimese mõttemaailma.

Luitenaine | Deva Lokita
Osho meditatsioon | Deva Lokita

Osho “Meditatsioon. Esmane ja lõplik vabadus”

Tegu on Brenda sõnul praktilise raamatuga, mis tutvustab meditatsioonimaailma. „Raamatus on väga hästi lahti kirjutatud, mis on meditatsioon ja milles seisneb selle kasulikkus.“ Raamat sisaldab erinevaid meditatsioonitehnikad, mille seast igaüks leiab endale sobivaima ning sobib kõigile, kes on huvitatud mediteerimisest ning otsivad just praktilisi näpunäiteid.


Share on Social Media

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga